Skip to content

George Town

Seekord vähem juttu ja rohkem pilte. George Towni peetakse Malaisia toidu- ja arhitektuuripealinnaks. Koloniaalajal ehitatud vanalinn on külastamist väärt ning 2008 aastal kanti see ka Unesco maailmapärandi nimekirja. Sellest tulenevalt vuntsitakse vanalinna kiiresti üles ning majadest leiavad uued kodud nii poed, hotellid kui ka kohvikud.

George Townis võib aega veeta lihtsalt vanalinnas jalutades ning tänavakunsti otsides ja imetledes, erinevaid muuseume külastades või järjekordsest suurepärasest toidukorrast taastudes. Linna lähiümbruseskimleiab palju tegemist, näiteks võib veeta päeva Penangi rahvuspargis või vürtsiaias, minna peaaegu 1000 meetri kõrgusele, et nautida vaadet üle Penangi saare.

Kuidas me süüa leidsime? See võib ehk olla igavam variant, aga me käisime Lonely Planeti soovituste järgi ja pettuma kohe kindlasti ei pidanud. Tegelikult oleme just neid soovitusi kogu Malaisias reisides kasutanud ja oleme väga rahul olnud iga söögikorraga. Plussina tooksin veel välja selle, et Lonely Planeti abil oleme sattunud kohalikesse söökla/restoran taolistesse kohtadesse, kus me oleme ainsad eurooplased olnud (sel momendil muidugi, aga ma millegipärast arvan et nende kohtade lihtsus võib nii mõnegi eemale peletada). Näiteks õhtustasime kell kümme kohalike hindudega George Townis Vello Villas nimelises india toitu pakkuvas toidukohas ja maitsete kirjeldamiseks ei jätku sõnu. Hinnad kõhutäie eest u 2,5 eurot.

Kel aga soov kunagi George Towni külastada, siis toiduradarile soovitan kindlasti märkida Jawi House (www.jawihouse.com), mis on pisut kallim, kuid mitte oluliselt (kulutasin 10,5 eurot söögile, joogile ja maustoidule). Hubane muslim foodi pakkuv toidukoht, kus oli ka parim chai latte, mida reisil olles joonud oleme!

Järgmine sihtpunkt on Koh Lipe, Tais.

NB! Kellel Malaisia raamatut võib julgelt mu käest küsida, kellel minek plaanis!

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *