Skip to content

Templed out in Bagan

Bagani ehitati 230 aasta jooksul ehitati üle 4000 budismi pühamu…. mis tähendab, et Baganist kahkumise järgi on ‘No more temples, please!’, lause, mis kiiresti üle huulte libiseb. Kui aga templitest väga huvitatud ei ole, siis päikesetõusu tunnistamise jaoks kell 5 hommikul ärkamine on kindlasti seda väärt.

Alustasin ööbussiga Yangonist 10-tunnist teed Bagani poole kell 8, kõigi reisijate üllatuseks saabusime aga sihtpunkti kell 4 hommikul. Kuigi paar lisatundi und oleks ära kulunud, oli selge, et tänu varasele  saabumisele saame oma esimese võimaluse Baganis päikesetõusu vaadata.

 

Päikesetõus on üks erilisemaid hetki, mida Baganis kogeda. Valmis tuleb aga olla selleks, et parimates kohtades jagad oma vaadet mitmete teiste turistidega. Low ka Oushang Pagoda.

Soovitan ka kõigil unimütsidel end varem ärkama sundida ja end päikesetõusu jaoks iga päev erinevasse templisse transportida. Iga päikesetõus on erinev!

Kui mõni tempel on lukus, siis tõenäoliselt on läheduses keegi, kellel on võti luku avamiseks. Keyholder ootab ka väikest annetust luku avamise eest.

 

Öö? Ei, hoopis koidik.
Päikesetõus ning õhupallisõidu alguspunkt taamal. Buledi tempel.

Kuumaõhupalliga päikesetõusule vastu kulgemine tunndub väga romantiline, kuid ole valmis 390$ selle eest välja käima. Tundub aga, et inimestel vaba raha on, sest iga päev läks neid just nii palju teele.

Dhammayazika Paya, kus legendi järgi kummitab. Mina vist kummitusi pildile ei saaanud, alloleval pildil on siiski inimene.

 

Baganis on palav ja tolmune. Lisaks asuvad templid ööbimiskohtadest arvestataval kaugusel, mistõttu on ringivaatamiseks mugav mingi transpordivahend muretseda. Kuigi jalgratas oleks veidi isegi trenni eest olnud, loobusime erakordse palavuse tõttu siiski selle kasutamisest ja otsustasime hoopis e-bike kasuks. E-bike on küll üsna mugav, kuid offroadi sõites peab arvestama, et katkine rehv võib sind üllatada kus iganes. Minul lahenes see situatsioon üsna hästi – 20 minuti pärast sain uue sõiduvahendi ning vana transporditi ära. Lisatasu keegi selle eest ei küsi. Teine asi, millega arvestada, on aku, mis kipub tõsise sõitmise järel tühjaks saama. Nii leidsin mina end situatsioonist, kus sõidukiirus järjest väiksemaks jäi ning tagasi jõudsin kondimootori abil lisahoogu lükates.

Aku tühi
Kiiver!

Buddha’d out

2 Comments

  1. Egle Pääslane Egle Pääslane

    Sul on nii mõnus reisiblogi ja kõik pildid on lihtsalt täiesti imelised! 🙂

    • reisirebane reisirebane

      Aitäh, mul on väga hea meel, kui meeldib 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *